Od menších přístaveb až po rekonstrukce výrobních objektů za plného chodu. Odborně, ekonomicky a s individuálním přístupem. Nejlépe podle projektu, který vznikl v našem architektonickém ateliéru podle našich vlastních plánů. Sami se můžete přesvědčit, že jsme pro Vás ti správní partneři.
Zde jsou ukázky námi realizovaných staveb, které jsme navrhli, vyprojektovali, stavebně povolili, zrealizovali a zkolaudovali.
Složitý příběh s během na dlouhou trať. Původní studii od architektů jsme upravili, vypracovali stavební projekt, prošli přes složité stavební řízení, zrealizovali a úspěšně zkolaudovali. Vše za plného provozu, bez omezení výroby s akcentem na vzhled objektu.
Výrobní objekt TIMO se nachází v severovýchodní části Litoměřic. Původní fasáda z panelů SIPOREX již měla své nejlepší roky za sebou. Rekonstrukcí prošel nejen exteriér, ale i kompletně interiér objektu vč. vnitřních instalací tj. rozvodů vytápění, elektroinstalace a vduchotechniky. Komplikované stavební práce spojené s velkým množstvím změn, které se prováděli zásadně za chodu a při plném provozu. Délka rekonstrukce 1,5 roku. Délka projektových prací: 1 rok vč. zajištění stavebního povolení.
Naše srdcová záležitost. Úžasný mladý pár s téměř dospělými dětmi chtěl rodinný dům v chráněné krajinné obasti s moderním vzhledem. Téměř ukázkový případ skvělé spolupráce mezi investorem a stavitelem, který vždy vede v ochotu realizovat pro zákazníka v podstatě i nemožné a s úsměvem.
Pamatuji si to jako dnes - mladý pár, o kterém jsme se domnívali, že si chce postavit dům pro budoucí rodinu, abychom následně zjistili, že již mají dvě dospělé děti. Přišli se studií, kterou jsme upravovali a následně zprojektovali a stavebně povolili. Velice hezké chování a důvěra mezi námi nakonec vyústila v další spolupráci na realizaci samotného domu, která trvala 1 rok a 4 měsíce. Toto byl jeden z prvních opravdových příběhů architektury a stavitelství s množstvím vizualizací exteriéru a interiéru, abychom společně postavili dílo, ke kterému máme vztah.
U tohoto projektu jsme byli od návrhu v první úvodní studii až po finální úpravy interiéru a kolaudaci. K prvorepublikové vile jsme navrhli přístavbu prodejních prostor a dílny prodejce čistící techniky, která ukazuje, že není nemožné spojit moderní s původním. Nesmírně složitá realizace za plného chodu, neustálý tlak ze strany investora na rychlé dokončení a časté dohadování v podstatě o všem.
Zdálo se to skoro nemožné: Navrhnout kvalitní přístavbu k původní prvorepublikové vile v Ústí nad Labem, čtvrť Předlice, kde snad nic hezkého není. Po úvodní studii následoval projekt, složitě vyjednané stavební povolení a následná realizace přístavby prodejny a servisní dílny čistící techniky. Realizace za plného provozu investora, s detailními každodenními harmonogramy a složitým vyjednáváním s investorem. I tak vypadá stavební proces, který ale nakonec vedl v úspěšnou kolaudaci a následnému provozu. Samotné dílo odevzdáno za rok a 2 měsíce od zahájení výstavby.
"Dobrý den, mám tu nepoužitelný projekt, prosím o nový podle našich nových požadavků a prosím, začněte stavět už příští měsíc ať můžeme příští rok z jara bydlet". Tak tahle věta zazněla od jednoho našeho zákazníka. My kývli a další rok z jara zákazník bydlel.
V hezkém koutu Pohořan jsme navrhli klasickou jednoduchou stavbu s jihozápadním prosklením. Nový návrh byl hotový za měsíc a za další měsíc se začalo stavět (ještě štěstí, že na původní projekt bylo již vydáno stavební povolení). Jedntolivé výkresy jsme brali kolegovi projektantovi přímo pod rukama, aby bylo podle čeho stavět. A tak bylo za rok dostavěno a předáno, následně i zkolaudováno.
Naše srdeční záležitost. Klasický případ, který ukazuje, že teorie je šedá a strom života je zelený. Přísně památkově chráněnou původní roubenku jsme museli navzdory naším původním představám kompletně celou rozebrat a nově sestavit z nových trámů se všemi detaily. Nejčastější věta na stavbě zněla: "Kam tohle dřevo sakra patří?"
Původní roubenka z konce 18. století, jejíž část byla pronajímaná za kopu vajec (jak jsme vyčetli ze stavebně historického průzkumu). Od původního projektu, přes ostrá jednání s úředníky památkové péče, přes vymodlené stavební povolení a následnou, poměrně komplikovanou rekonstrukci, kdy jsme vlastně roubenku kompletně rozebrali a znovu sestavili z nových trámů vč. všech původních detailů. Tak tahle stavba nás celou dobu bavila, navíc s konstruktivním a vstřícným investorem.
Podle původní studie jsme vypracovali prováděcí projekt a po dokončení hrubé stavby jsme dotáhli interiér, obklady, dlažby, fasády, žaluzie... no, vypadalo to chvilku jako nikdy nekončící příběh funkcionalistické vily.
Původní studie funkcionalistické vily umístěné na miřejovické stráni posloužila jako podklad pro vypracování prováděcího projektu a následné realizace stavby. Velké množství detailů, které jsme rádi řešili společně s organizačně zdatným klientem vyústilo v dílo, které nám přirostlo k srdci. A stále je tam co dodělávat...
AI Website Generator